daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Ministranci
 :: Galeria
 :: Adopcja serca
 :: Kontakt
 :: Ciekawe linki
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Poniedziałek 21.05.2018
J 4,7-10 (J 15,9-17)
"Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali."


Rzeczywistość królestwa Bożego zaczyna się już teraz, gdy wchodzimy w przyjaźń i miłości z Jezusem Chrystusem. Pan Jezus mówi nam dzisiaj: jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.
I ma rację ks. Jan Twardowski, kiedy pisze: Czy uświadamiam sobie ile Pan Bóg od nas wymaga powołując nas - przez chrzest, Komunię św. i wszystkie sakramenty - do przyjaźni z Jezusem? Grzechy wierzących są cięższe od grzechów ludzi niewierzących, bo bardziej rani przyjaciel, który zawiódł niż wróg, który skaleczył. Nie mówmy: grzeszę, łamie paragraf prawa, ale - zraniłem Przyjaciela. Nie mówmy, że spotkał mnie cios i nieszczęście zwaliło mi się na głowę, ale - Pan Jezus mnie próbuje, doświadcza mnie, chce czegoś więcej ode mnie, niż ja sam chce dać. Nie mówmy: idę do spowiedzi, ale - idę do Przyjaciela, który zapyta mnie, czy Go kocham?
No właśnie, czy Pan Jezus jest moim przyjacielem i czy ja jestem Jego przyjacielem?
ks. Piotr Brząkalik
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2018
created by anders