daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Galeria
 :: Kontakt
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Środa 23.01.2019
Mk 3,31-35
"Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i którzy są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką."


Do Pana Jezusa przychodzą najbliżsi krewni razem z Jego Matką, Maryją. A słowo "krewny" określa związek krwi między członkami tej samej rodziny. Pan Bóg stając się człowiekiem, wszedł do rodziny ludzkiej poprzez więzy krwi z konkretnym narodem, pokoleniem i rodziną. Ewangeliści Mateusz i Łukasz podają rodowód Jezusa Chrystusa, aby w ten sposób zaświadczyć, że jest On prawdziwym człowiekiem. Odpowiedź, którą daje Pan Jezus na stwierdzenie, że najbliższa rodzina czeka na Niego przed domem, może wydać się zaskakująca. Któż jest moją matką i którzy są braćmi? Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
Gdy jednak głębiej się nad tym zastanowić, zobaczymy jak jest piękne i błogosławione dla na wszystkich. Pan Jezus pokazuje, że w Jego królestwie już nie więzy krwi są podstawą budowania wspólnoty, lecz miłość do Pana Boga, realizowana wypełnianiem Jego woli.
Warto więc pytać, czy i jak moje wypełnianie woli Bożej świadczy o moim pokrewieństwie z Jezusem?
Ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2019
created by anders