daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Galeria
 :: Kontakt
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Środa 17.07.2019
Mt 10,34-11,1
--------------------
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać
i głosić Ewangelię w ich miastach."
--------------------


Spotykamy się czasem z fałszywym patrzeniem na chrześcijaństwo, któremu chętnie dajemy posłuch. Przedstawia się wprawdzie chrześcijaństwo jako życie miłością do Chrystusa, życie zgodne z Ewangelią, wypełnione modlitwą i przeżyciami religijnymi. Tylko jednej rzeczy brakuje: nie ma krzyża i cierpienia dla Chrystusa.

Filozofowie się śmiali, Żydzi gorszyli, niektórzy chrześcijanie zaprzeczali jego realności, a więc odrzucali krzyż. Tymczasem św. Paweł wolał: Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.

Chrystus nie oczekuje od nas cierpiętnictwa. Zaprasza, wzywa do niesienia krzyża, ale mamy go dźwigać tak jak On. A wiemy przecież, że życie Pana Jezusa nie było tylko jednym pasmem udręk, ale było normalnym, ludzkim życiem.

Pan Jezus nie każe ci szukać cierpienia, ale przyjmować i znosić te, które się pojawia w twoim życiu. Jeśli więc pytasz, czy nie można by tak bez Krzyża - odpowiedź brzmi: Nie!
ks. Piotr Brząkalik
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2019
created by anders