daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Kontakt
imieniny:

Poniedziałek 27.05.2024
J 16,23b-28
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca."


Historia i teraźniejszość chrześcijaństwa dostarcza nam dowodów siły i potęgi modlitwy. Właściwie rozumiana i dobrze praktykowana modlitwa potrafi wprowadzić prawdziwą radość i wewnętrzne uspokojenie w nasze życie.
Dobrej modlitwy trzeba się jednak stale uczyć. Wiemy dobrze z własnego doświadczenia, ile kłopotów sprawia nam skupienie, wyciszenie, oczyszczenie umysłu, zaangażowanie serca w wypowiadane słowa.
Naukę modlitwy możemy rozpocząć w dowolnym momencie, w każdej chwili, niezależnie od wieku. A najlepszą szkołą modlitwy jest Eucharystia.
Teresa Benedykta od Krzyża w swej "Mądrości krzyża" napisała, że potrzeba wiele modlitwy, aby w każdej sytuacji móc dochować wierności. A wierność należy tu rozumieć bardzo szeroko.
Ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2024
created by anders