daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Galeria
 :: Kontakt
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Wtorek 11.08.2020
J 12,24-26
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec."


Dzisiaj Pan Jezus pokazuje nam najlepszą drogę, która powinniśmy kroczyć: umrzeć dla własnego egoizmu. Nie zatrzymywać się tylko na sobie, nie zatrzymywać dla siebie darów, jakie otrzymujemy, nie zatrzymywać naszych myśli i pragnień jedynie na własnych potrzebach.
...kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je...W pierwszej chwili słowa te wywołują w nas lęk i obawę. Nasz egoizm zaczyna wołać w nas głośno: Ty także masz prawo do wygodnego życia. Ty także możesz zakosztować przyjemności i korzystać z uciech życia. A z drugiej strony czujemy, że św. Paweł ma rację, kiedy mówi: Kto skąpo sieje, ten i skąpo zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też żąć będzie.
Jeśli zachowam ziarno w szufladzie, nie przyniesie owoców. Jeśli zaś wrzucę je do gleby, jeśli się go pozbędę przyniesie dorodne kłosy.
Bo jak mówi Tomasz a Kempis: marnością jest pragnąć długiego życia, a nie dbać o życie dobre. Marnością - przykładać wagę tylko do teraźniejszości, a o przyszłości nie myśleć. Marnością - miłować to, co tak szybko przemija, a nie śpieszyć tam, gdzie radość nieprzemijająca.
Ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2020
created by anders