daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Galeria
 :: Kontakt
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Sobota 28.11.2020
Łk 21,5-11
"Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, powiedział: Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. Zapytali Go: Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie? Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. Wtedy mówił do nich: Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie."


Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. W czasach Pana Jezusa fałszywi mesjasze byli zjawiskiem częstym. Gromadziło się wokół nich wielu Żydów. Głosili fałszywe nauki i zapowiedzi końca świata.
Także i dziś wielu z nas nie rozpoznaje i nie chce rozpoznawać znaków czasu. To podobnie jak w znanym amerykańskim filmie "Matrix", gdzie rzeczywistość jest głęboko ukryta i ludzie nie chcą jej dostrzec. Film jest zapisem pokoleniowych lęków, frustracji i pragnień ludzi, którzy czują coś, co już kilkadziesiąt lat temu zamknął w jednym zdaniu francuski filozof Emanuel Levinas: Tu nie ma prawdziwego życia.
Żeby nas więc nie zwiedziono O. Wojciech Jędrzejewski przypomina jak bardzo potrzebna jest nam ogromna uczciwość wobec samych siebie, żeby lokalizować, diagnozować te różnego rodzaju iluzje, w które wchodzimy, żebyśmy nie dali się zwieść. Potrzebna jest nam pokora i otwartość na to, co mówią inni ludzie; na światło, które Pan Bóg przez nich zsyła na nasze życie właśnie po to, żebyśmy uniknęli bycia zwiedzionymi.
Ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2020
created by anders