Ogłoszenia (27.09.2025)

Intencja tygodnia: za rodziców dzieci przygotowującej się do wczesnej i I Komunii świętej


1. Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii – budowę drogi.
2. Dziś w ramach misji tworzenia kaplicy wieczystej adoracji parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie, gościmy p. Mateusza Szczygła, przedstawiciela Fundacji Adoremus Te Christe, który zachęci nas do adoracji Najświętszego Sakramentu
3. Dziś także szafarz odwiedza chorych
4. Dziś także uczestniczymy w Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Przy sprzyjającej pogodzie o godz. 15.00 zgromadzimy się przed kapliczką przy ul. Szymonowicza
5. Dziś o godz. 15.45 spotkanie popielgrzymkowe grupy pielgrzymującej na Jasną Górę.



6. W ubiegłym tygodniu zostały uregulowane zobowiązania finansowe parafii w kwocie 6250 (związane
z kanalizacją, z instalacją elektryczną, i z zakupem płyt posadzkowych )
7. Z uwagi na trwające pracy przy budowie drogi – proszę o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się wokół probostwa, najlepiej korzystać z wejścia od strony Fitelberga, czy Tetmajera.
8. W związku ze zmianą harmonogramu porządku Mszy – ciągle można oddać swój głos w tej sprawie. Karteczki do pobrania przy prasie. Wypełnione wrzucamy je do koszyczka.
9. W ubiegły poniedziałek – złożyłem wizytę u pani konserwator, u której przechowywane są dwa obrazy, będące własnością parafii: św. Mikołaja (który dawniej wisiał w kościele) jak i spowiedź królowej – malowany na szkle. Zarówno jeden jaki i drugi wymagają zabiegów konserwatorskich. Jako pierwszy – zostanie im poddany obraz św. Mikołaja, który jest w złym stanie. Przewidywane koszty bez nowej ramy, ok 40 tyś zł. Będziemy starali się o dotacje. Planowe rozpoczęcie prac w przyszłym roku kalendarzowym.
10. Zachęcamy już dziś do udziału w wydarzeniu Nocny Różaniec. Polega ono na modlitwie różańcowej przeżywanej w terenie. Będą do dyspozycji trasy: 5,10,15 i 20 km. Każda z tras będzie zawierała poszczególne części różańca – od radosnych do chwalebnych. Wydarzenie odbędzie się z 10/11 października. Początek o godz. 20.45. Szczegóły za tydzień.
11. Chodzących po górach zapraszam na wycieczkę w Beskid Żywiecki – 18.10, szczegóły pod linkiem: formularz wyjazdu w Beskidy. Wydarzenie odbędzie się przy dobrej pogodzie. Jedziemy własnymi samochodami




Wydarzenia w tygodniu:
W poniedziałek: Nabożeństwo ku czci św. Mikołaja
We wtorek: Wieczór Nikodema.
Od środy rozpoczyna się październik. Modlitwa różańcowa o godz. 17.15, w niedzielę o 16.15
W czwartek: dzieci zapraszamy do udziału w spotkania ERM, o godz. 16.30 w salkach. W tym dniu wszystkie dzieci zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Chętnych do odmawiania różańca do mikrofonu zapraszamy do przednich ławek. Tuż po różańcu Msza Święta szkolna.
W piątek kolejny Wieczór Uwielbienia, Rozpoczynamy od modlitwy różańcowej (17.15) następnie Msza i uwielbienie. Po uwielbieniu – całonocna cicha adoracji w intencji pokoju na świecie i za nowego arcybiskupa katowickiego Andrzeja, którego ingres do katedry odbędzie się w sobotę. W czasie nocnej adoracji można posłużyć się tekstami św. Faustyny. Zasady nocnej adoracji tak jak w poprzednich miesiącach
W sobotę o godz. 7.00 różaniec wynagradzający, następnie Msza święta, a po niej 15 minutowe rozważanie zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Przejdź do treści
Parafia rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Łące
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.